nejnovější

13

Filtry

Podpora inkluze ukrajinských dětí: Faktory, klíčové principy a praktiky pro školní rok 2022-2023 (v angličtině)

Dokument shrnuje dostupnou kolektivní zkušenost a dobrou praxi a chce podpořit školy a učitele států EU při inkluzi ukrajinských dětí do škol.

Inspiromat (Podpora inkluze)

Sbírka kreativních materiálů k inkluzivní výuce projektu Podpora Inkluze (ČOSIV). Na podporu emočních a sociálních dovedností. Pomůcky, postupy, videa, infografiky i odborná literatura - vše na jednom místě!

Koktám. Co s tím?

Koktavost je jedna z poruch plynulosti řeči. Na první dojem se může zdát, že se jedná o opakování slabik nebo písmen, které často působí vtipně. Koktavost je pestrá, stejně jako její projevy.

Webináře Učíme nanečisto

Jak zapojit žáky do online výuky komplexně a rozvíjet jejich talent i v této formě vyučování? Pomohou vám webináře Učíme nanečisto, které vedou zkušení lektoři z řad učitelů.

Videotéka Učíme nanečisto

Ve videotéce naleznete více než 100 vzdělávacích webinářů nejen o distanční výuce. Veškeré materiály jsou dostupné zdarma.

Výukové materiály k válce na Ukrajině

Materiály JSNS Vám pomohou mluvit s žáky a studenty o ruské vojenské invazi na Ukrajinu, dopadech na životy běžných lidí, o uprchlících i o propagandě a mediálních manipulacích, které agresi předcházely a dále ji doprovází.

Záleží na každém dítěti

Praktická příručka společného vzdělávání pro české učitele. Nabízí českým učitelům a školám praktické rady, jak realizovat společné vzdělávání v praxi.

Karty SLEDUJ SIGNÁLY

Jak s těmi nejmenšími otevřít téma dítěte v ohrožení? Pomocí metodických karet s názvem SLEDUJ SIGNÁLY. Karty umožní probrat toto nelehké téma formou hry. Obsahují příběhy ohrožených dětí (kamarádů) a mají za cíl přístupnou formou poukázat na různé problémy dětí a informovat o tom, že k jejich řešení lze vyhledat pomoc.

Strana 1/2